Свет 17. мај 2019. / 10:34

Трагедија: Маж почина на Евровизија откако врз него падна опрема од половина тон

Трагедија: Маж почина на Евровизија откако врз него падна опрема од половина тон

Работник загина откако беше повреден за време на Евровизиското шоу кое оваа година се одржува во Тел Авив, Израел.

Шеесет и шест годишниот Полди Шварц кој бил возач на камион во понеделникот додека растоварал опрема за осветлување истата му паднала врз него, по што веднаш бил пренесен во болница каде во средата им подлегнал на повредите.

Синот на трагично загинатиот работник вели дека се уште немаат одговор од организаторите како е можно опрема тешка половина тон да падне врз неговиот татко.

Сета почит за настанот кој се одржува наречен Евровизија, но тука беше загубен живот, вели Шварц.