Свет 12. јануари 2019. / 10:26

Силна експлозија го потресе центарот на Париз

Силна експлозија го потресе центарот на Париз

Силна експлозија го потресе центарот на францускиот главен град Париз, објави РИА Новости.

Според локалната полиција, инцидентот бил околу девет часот наутро во Тревизо во деветтата област на француската престолнина.

Местото на експлозијата е една Пекарницата.