Свет 13. јануари 2019. / 12:15

Пожар во незаконска клиника за наркозависници во Еквадор – најмалку 17 загинати

Пожар во незаконска клиника за наркозависници во Еквадор – најмалку 17 загинати

Најмалку 17 лица загинаа и 12 се повредени во пожар во клиника за рехабилитација на наркозависници во Еквадор.

Пожарот избувнал откако пациенти запалиле душеци во обид да избегаат од клиниката која немала лиценца за лекување наркомани, соопшти полицијата.

Покрената е потера по сопствениците и раководството на клиниката.