Свет 07. јануари 2021. / 19:06

Пожар на Божиќ во Москва, загинати четири лица

Пожар на Божиќ во Москва, загинати четири лица
Илустрација

Четири лица загинале во пожар во стан во станбена зграда во западниот дел од Москва, соопшти руското Министерство за вонредни ситуации.

Како што е соопштено од прес службата за „Тас“, можната причина за пожарот е нестручно ракување, но во предвид се земаат и други сценарија.

До пожарот дошло во стан на седмиот кат во зградата која има 22 ката.