Свет 06. јануари 2020. / 13:30

Понудени се 80 милиони евра за главата на Трамп?

Понудени се 80 милиони евра за главата на Трамп?

За главата на претседателот на САД Доналд Трамп понудени се 80 милиони долари за време на погребот на иранскиот генерал Касим Сулејман, кој е убиен во воздушен напад извршен од САД.

ОВа го порача неименуван говорник на погребот на командантот на единицата Кудс – Иранската револуционерна гарда, а го пренесе државната телевизија Канал еден.

Тој рече дека има 80 милиони Иранци, и дека, доколку секој одвои по еден долар, би се собрале 80 милиони евра за оној кој ќе го убие нарачателот на убиството на Сулејмани, пренесува Дејли меил.