Свет 18. август 2019. / 16:35

Ограбен службениот автомобил на Колинда – однесена целата опрема

Ограбен службениот автомобил на Колинда – однесена целата опрема

Службениот автомобил на хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ, е ограбен. Обезбедувањето го оставило отклучен и крадците ја однеле сета опрема, јавува „Нова Тв“.

Обезбедувањето било повикано на одговорност, но тие се правдале дека имале премногу работа и оти во моментот на кражбата се вршело примопредавање на смената.