Свет 10. мај 2018. / 12:03

Манекенка пронајдена мртва во кревет на доктор – неговото објаснување запрепастува

Манекенка пронајдена мртва во кревет на доктор – неговото објаснување запрепастува

Млада манекенка е пронајдена мртва во стан на 41-годишниот доктор откако се предозирала со екстази и кокаин, пишува Дејли мејл.

Телото на 18-годишната Оља Лангил е пронајдено во станот на докторот во Брза помош, Навала Парих во Флорида. Освен кокаин и екстази, во нејзиното тело е пронајдено и фентанил и ксанакс, а нејзината смрт полицијата ја прогласила за случајно предозирање.

Парих на полицијата рекол дека манекенката ја запознал во бар и дека после неколку пијалоци заминале во неговиот стан каде шмркале кокаин, пушеле марихуана и имале сексуални односи.

Тврди дека заспале заедно, но дека тој подоцна се преместил на кауч во дневната соба. Додал дека во три часот утрината слушнал како хрчи, но дека во 9 часот сфатил дека е мртва.

Полицијата во неговиот стан пронашла неколку мали вреќички во кои имало хероин и кокаин.

Семејството на манекенката се сомнева во околностите на нејзината смрт, па замолиле да им се јават сите кои биле во контакт со неа.

Доктор Парих и понатаму роаботи во болницата Борвард Хелт Норт, но од болницата пријавиле дека за неговите пациенти е пронајдена замена додека не заврши истрагата.