Свет 30. април 2018. / 14:39

Личниот доктор на Трамп пијан одел на работа

Личниот доктор на Трамп пијан одел на работа

Докторот Рони Џексон, кој неодамана се повлече од својата номинација за американски секретар за прашања за ветерани, нема повеќе да биде лекар на американскиот претседател Доналд Трамп, потврди неименуван извор од Белата куќа за Еј- Би- Си њуз.

Тој ја повелече својата номинација минатата недела откако негови сегашни и поранешни колеги биле испрашувани дали тој недозволено препишувал лекови и дали доаѓал пијан на работа.

Џексон служеше како личен лекар на претседателот на Белата куќа во изминатите три администрации и ги негираше сите обвинувања.