Свет 11. јули 2018. / 22:35

Хорор во Мексико: Во напад убиени четири лица

Хорор во Мексико: Во напад убиени четири лица

Четири лица, меѓу кои и две деца, убиени се во јужниот дел од Мексико, во државата Гереро.

Вооружани мажи пукале во возилото во кое се наоѓале жртвите, на еден локален пат, соопшти портпаролот на полицијата Роберто Алварез, пренесе АП.

Мотивот на нападот засега не е познат.