Свет 08. февруари 2019. / 11:52

(ФОТО) Додека светот се збогува со Сала, нова трагедија го погоди фудбалскиот свет!

(ФОТО) Додека светот се збогува со Сала, нова трагедија го погоди фудбалскиот свет!

Десет лица го загубија животот, а тројца се тешко повредени во пожар кој во утринските часови го зафатил тренинг центарот на бразилски Фламенго.

Една од зградите која е во сопственост на Академијата на славниот клуб целосно е уништена од пожарот, а првите информации говорат дека десет лица го загубиле животот.