Свет 30. јули 2018. / 17:59

Четворица повредени при пад на хеликоптер

Четворица повредени при пад на хеликоптер

Четири лица се повредени откако се урна хеликоптер во главниот град на Кина, Пекинг.

Несреќата се случи утрово во северниот дел на Пекинг.

Според полицијата причина за несреќата е дефект на хеликоптерот.