Свет 30. јануари 2019. / 11:06

Три лица загинаа при пад на болнички хеликоптер во САД

Три лица загинаа при пад на болнички хеликоптер во САД

Три лица загинаа при пад на болнички хеликоптер во шумска област во американската сојузна држава Охајо.

Во хеликоптерската несреќа загина дел од медицинскиот тим кој од болницата Маунт Кармел во Гров Сити требаше да преземе пациент од болница во Померо.

Остатоци од хеликоптерот се пронајдени по потрага од три часа