Свет 20. јануари 2021. / 21:48

Белата куќа ги избриша сите снимки со Трамп од нејзиниот канал на Јутјуб

Белата куќа ги избриша сите снимки со Трамп од нејзиниот канал на Јутјуб

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа.

На Јутјуб каналот на Белата куќа во моментов е достапен само видео материјалот  од денешната инаугурација во живо на 46. претседател на САД, Џо Бајден