Спорт 11. декември 2018. / 11:14

(ВИДЕО) Се налути Вујовиќ: Ќе видите што ве чека ако не го направите ова против Вардарци

(ВИДЕО) Се налути Вујовиќ: Ќе видите што ве чека ако не го направите ова против Вардарци

Веселин Вујовиќ приреди уште едно шоу на натпреварот помеѓу Железничар и Вардар.

Вујовиќ на натправарот од СЕХА-лигата, во саботата, помеѓу Железничар и Вардар им се налути на своите играчи.

Тој Вујовиќ им рече играат премногу нежно во дуелите со „црвено-црните“ па им се закани дека ќе видат што ги чека, ако не направат две исклучувања во следните шест минути.

-Во наредните шест минути сакам две исклучувања наши. – им рече Вујовиќ и додаде дека ако тоа не го направат “ќе видат што ги чека”.