Магазин 22. мај 2020. / 16:22

Дали Веселин Вујовиќ ќе биде новиот тренер на РК Вардар?

Дали Веселин Вујовиќ ќе биде новиот тренер на РК Вардар?

Веселин Вујовиќ од денеска не е повеќе тренер на ППД Загреб и си заминува од овој клуб со кој во последниот период поради коронавирусот не можеше да одржува тренинзи. Тој изјави дека се повлекува од приватни причини, но веднаш стартуваат шпекулациите дека ова може да значи подготовка за негово враќање во Вардар.

Сега во Вардар одново претседател е Михајло Михајловски, а Веселин Вујовиќ е голем пријател со него и затоа веднаш се отвора темата. Дали заминувањето на Вујо има и повеќе причини освен приватните? Дали миленикот на навивачите на Вардар одново се подготвува да дојде на клупата на „црвено-црните“? Дали Вујовиќ, Алушовски и Периќ ќе бидат трите големи имиња кои во новата сезона ќе седат на клупата на сè уште актуелниот освојувач од Лигата на шампионите?

Ова се прашања на кои одговор сигурно ќе дојде во следниот период. Она што е јасно е дека особено навивачите би сакале тој да биде на клупата. Јасно е и тоа дека поради него „Комитите“ би се вратиле во салата на сите натпревари. Доколку дојде тоа ќе му биде третиот „мандат“ на клупата на Вардар.

извор: 24rakomet.mk