Спорт 23. јуни 2018. / 22:27

Шок за Швеѓаните: Тони Крос со спектакуларен гол во последна минута ги внесе Германците во осминафинале (ВИДЕО)

Шок за Швеѓаните: Тони Крос со спектакуларен гол во последна минута ги внесе Германците во осминафинале (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Германија ја победи Шведска во денешниот натпревар на Светското првенство во Русија и се пласира во осминафиналето.

Мечот заврши со 2:1 за Германците. За Шведска стрелец беше Ола Тоивонен, а за Германија Марко Ројс во 48. минута и Тони Крос во 95. минута.

Погледнете го спектакуларниот гол на Крос: