Спорт 11. June 2018. / 18:45

Повторно се собраа ракометарките на Вардар, овој пат за свадбата на нивната колешка (ФОТО)

Повторно се собраа ракометарките на Вардар, овој пат за свадбата на нивната колешка (ФОТО)

Ракометарките на Вардар повторно се собраа заедно, овој пат за свадбата на својата соиграчка која заплови во брачните води.

Станува збор за Андреа Пенезиќ која со брак ја круниса долгогодишната врска со голманот на Ренова, Матија Кобетиќ.

Младенците судбоносното „ДА“ го кажаа викендов на свечената церемонија во Загреб, на која присуствуваа и дел од ракометарките на Вардар како и поранешни соиграчки на Пенезиќ.