Спорт 04. октомври 2018. / 16:18

Нова снимка од тепачката меѓу навивачите на ПСЖ и Црвена ѕвезда (ВИДЕО)

Нова снимка од тепачката меѓу навивачите на ПСЖ и Црвена ѕвезда (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави нова снимка од вчерашната тепачка помеѓу фановите на ПСЖ и Црвена ѕвезда.

Неколку стотина маскирани лица предизвикале инциденти во Париз, пред стадионот Парк на принцовите, напосредно по завршувањето на натпреварот меѓу ПСЖ и Црвена ѕвезда.

Инаку натправарот заврши до победа на ПСЖ со 6:1.