Спорт 03. октомври 2018. / 22:50

Навивачите на ПСЖ и Црвена ѕвезда жестоко се степаа (ВИДЕО)

Навивачите на ПСЖ и Црвена ѕвезда жестоко се степаа (ВИДЕО)

Навивачите на Париз Сен Жермен и Црвена ѕвезда се степаа по завршувањето на денешниот натпревар.

По завршувањето на мечот, каде ПСЖ славеше со огромна разлика, околу 400 навивачи на клубовите се степале.

ПСЖ ја победи Ѕвезда со 6:1 на натпреварот во второто коло во групата Ц од Лигата на шампионите.