Спорт 12. јули 2018. / 09:49

Хрватските фудбалери вчеравечер и на дожд ја славеа историската победа на ,,огнените” (ВИДЕО)

Хрватските фудбалери вчеравечер и на дожд ја славеа историската победа на ,,огнените” (ВИДЕО)

Фубалската репрезентација на Хрватска се пласираше во финале на Мундијалот, по победата над Англија во судскиот продолжеток – 2:1.

Огнените на тој начин постигнаа историски успех, бидејќи за првпат во историјата Хрватска ќе игра во финале.

Погледнете како се славеше синоќа: