светско првенство

Пронајдени се 47 резултати на тема „светско првенство“
Спорт

,,Во недела сме прваци” – порачаа утрово на владината седница премиерот и министрите облечени во фудбалски дресови (ФОТО)

Откако Хрватска вчера се пласираше во финалето на СП во Русија и во недела ќе игра против Франција утрово Хрватите го дочекаа денот...
Живот

Тој е слеп и глув, а сепак го гледа Светското првенство: Со ваков пријател не ви требаат ниту очи, ниту уши (ВИДЕО)

Фудбалот навистина не знае за граници и разлики и по којзнае кој пат ни стигна потврда за таквите тврдења. Овој пат од далечната Колумбија. Имено,...