Спорт 15. мај 2018. / 21:56

Хаос на натпреварот Спортинг Лисабон-Бенфика: Хулигани нападнаа фудбалери – Стефан Ристовски едвај спаси жива глава

Хаос на натпреварот Спортинг Лисабон-Бенфика: Хулигани нападнаа фудбалери – Стефан Ристовски едвај спаси жива глава

Вистински хаос се случи по денешниот натпревар во кој Спортинг Лисабон не успеа да издвојува победа и пласманот во Лигата на шампиони му по подари на неговиот градски ривал Бенфика.

Со ова не можеа да се помират навивачите и настана вистински хаос, фудбалерите едвај спасија жива глава, а според пишувањата на медиумите нашинецот Стефан Ристовски е во добра состојба.

Бројката од стотина хулигани ги нападнале фудбалерите, а некои ѕавршиле дури и со скршени глави.

Извор: СпортМ