Спорт 12. јули 2018. / 12:35

(ФОТО) Еди Рама ја гушка Колинда

(ФОТО) Еди Рама ја гушка Колинда

Веста дека Хрватска се пласира во финалето на Светското првенство, претседателката на Хрватска ја затекна на НАТО-самитот во Брисел.

Победата против Англија ја прослави во прегратка на премиерот на Албанија, Еди Рама, а тој тоа го објави на Фејсбук.

Под фотографијата на која се гушка со Китаровиќ, Рама напиша „фотографија на денот“.