Скопје 19. јули 2019. / 20:22

(ВИДЕО) Дождот предизвика хаос низ улиците во Кисела Вода

(ВИДЕО) Дождот предизвика хаос низ улиците во Кисела Вода

Високите зони на скопската населба Кисела Вода, на потегот кон населбата Сопиште, попладнево ја зафати невреме проследено со обилни врнежи од дожд предизвикувајќи излевање на атмосферска канализација низ улиците на населбата, обајви АлсатМ.

Засега нема информации за материјална штета, а видео материјалите коишто ги доби АлсатМ ја покажуваат моменталната состојба на теренот.