Скопје 12. јуни 2020. / 22:57

Градоначалникот на Гази Баба е позитивен на Ковид-19, префрлен е на Инфективна

Градоначалникот на Гази Баба е позитивен на Ковид-19, префрлен е на Инфективна

Градоначалникот на општина Гази Баба, Борче Георгиевски, е заразен со корона вирус поради што е префрлен на инфективна клиника, дознава „Инфомакс“.

Засега, нема информации како градоначалникот се заразил со корона вирусот, ниту пак дали неговото семејство е ставено во изолација.

Состојбата на Георигевски е стабилна.