Скопје 02. јуни 2020. / 16:34

Градоначалникот на Чаир потврден како позитивен на Ковид-19

Градоначалникот на Чаир потврден како позитивен на Ковид-19

Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, преку социјалните мрежи соопшти дека е позитивен на Ковид-19.

По извршениот тест вчера, сакам да ве информирам дека резултатот е позитивен – напиша Ганиу на „Фејсбук“.

Градоначалникот вели дека длабоко се извинува и изразува жалење до сите со кои имал контакт изминатиов период.

Од оваа положба уште еднаш апелирам и ве молам за внимание, почитувајте ги заштитните мерки и препораките – се вели чаирскиот градоначалник.

Ганиу од вчера е во самоизолација поради контакт со заболен од корона вирусот.