Скопје 14. мај 2018. / 09:51

Голем пожар вчера во Тафталиџе

Голем пожар вчера во Тафталиџе

Вчера во скопската населба Тафталиџе 1 во близина на гимназијата Ѓорѓи Димитров избил голем пожар. Според очевидци, се работи за пожар на куќа, пишува Скопје Инфо.

Екипи на ПП бригада го локализирале пожарот, пренесува 1ТВ

Причинити за пожарот се уште не се познати, се очекува полицијата да најави повеќе детали подоцна.