Скопје 13. March 2019. / 15:13

(ФОТО) Виси искинато државното знаме во Ѓорче Петров

(ФОТО) Виси искинато државното знаме во Ѓорче Петров

Искинато државно знаме виси во паркот во Општина Ѓорче Петров.

Жителите на општината велат дека ваквата слика не е прв пат.

– Еве по втор пат… добро бе градоначалник на Ѓорче Петров, не ти е срам?! Под итно да се смени искинатото државно знаме во паркот во Ѓорче… срамота е!!!, напиша револтиран граѓанин на својот Фејсбук профил, постирајќи ја сликата.