Хроника,Скопје 13. јули 2020. / 10:39

(ФОТО) Пожар и густ чад во Карпош 4

(ФОТО) Пожар и густ чад во Карпош 4

Голем пожар изби утринава во Карпош 4.

Густ црн чад може да се забележи од зад зградите на булеварот „Илинденска“, во близина на Сити Мол.

Првичните информации се дека станува збор за запалено ѓубре.