Сцена 25. јуни 2018. / 15:11

Заборавена ѕвезда: Оваа пејачка била љубов на Жељко Јоксимовиќ (ФОТО)

Заборавена ѕвезда: Оваа пејачка била љубов на Жељко Јоксимовиќ (ФОТО)

Многумина се запрашаа што се случило со пејачката чиј глас во деведесеттите сите ја обожавале.

Во тој период, се шпекулирало и пишувало за романтичната врска помеѓу Жељко Јоксимовиќ и Светлана Цеца Славковиќ.

Цеца Славковиќ била зачетник на етно-поп музичкиот бран на почетокот на 21. век. Била многу активна, пред се на српската музичка сцена, но во еден момент исчезнала.

Жељко и Цеца заедно соработувале на нејзиниот албум Тајна, кој доживеал голем успех, а се зборува дека пејачите биле и во врска.

Пејачката, поради секојдневниот притисок од јавноста, изјавила дека не сака веќе да се врати на естрадата, но продолжила да се занимава со музика.

-Се занимавам со вокална продукција. Работам во музичките студија со своите колеги и продуцирам пејачи. Секогаш својата енергија ја вложував во создавање на нови вокални уметници, дури и повеќе отколку што сум се занимавала за сопствената кариера.- изјаивла Цеца за српските медиуми.

#cecaslavkovic

A post shared by BOKY DJORDJEVIC ® ?? (@cika_pandur) on