Сцена 13. June 2018. / 11:11

Страшно: Изрешетан кумот на Ана Николиќ и Раста

Страшно: Изрешетан кумот на Ана Николиќ и Раста

Андреј Анчевиќ (31) кој синоќа во Белград го ранија со куршум, е кум на пејачката Ана Николиќ и раперот Стефан Ѓуриќ Раста, пренесуваат српските медиуми.

Тие се венчале во скромна церемонија во 2016 година, со најблиските роднини и кумови.

Анчевиќ, наречен Аки, бил и нивен личен возач и обезбедување, меѓутоа, пред неколку месеци се скарале. Андреј ги открил сите детали од соработката со Раста и Ана, а се пожалил и дека го понижувале.

Инаку Андреј со сопругата Александра бил во ресторан, кога го раниле во нога во престрелка која се случила во вторникот.