Сцена 16. мај 2018. / 12:47

На концертот на Пинк запеа 12- годишно девојче, сите останаа без текст (ВИДЕО)

На концертот на Пинк запеа 12- годишно девојче, сите останаа без текст (ВИДЕО)

На концертот во Ванкувер, Канада, поп ѕвездата Пинк повика едно 12-годишно девојче заедно да ја запеат песната „Perfect“, па девојчето ги воодушеви сите.

Претходно, Викторија Ентони на Твитер изрази желба да запее заедно со неа, па тоа многу брзо дојде до пејачката и таа му ја исполни желбата на девојчето.