Сцена 01. август 2018. / 12:09

Дејвид Хаселхоф се ожени по третпат

Дејвид Хаселхоф се ожени по третпат

– Глумецот Дејвид Хаселхоф (66), најпознат по главната улога во „Чувари на плажата“, по третпат застана пред олтарот, а церемонијата се одржа во италијанската област Апуља.

Овојпат негова избраничка е 29 години помладата велшка манекенка Хејли Робертс. Тие се венчаа по седум години во врска. Актерот претходно беше оженет за Памела Бах и Кетрин Хикланд.