Регион 06. март 2021. / 22:32

Вучиќ објави вознемирувачки фотографии: Исечени глави и мртви тела се само дел од злосторствата на Беливук

Вучиќ објави вознемирувачки фотографии: Исечени глави и мртви тела се само дел од злосторствата на Беливук

Фотографии со вознемирувачка содржина со монструозни злосторства беа прикажани по седницата на Советот за национална безбедност на Србија, пренесоа српските медиуми.

Се сомнева дека овие злосторства ги извршиле Вељко Беливук и членови на неговиот криминален клан, а борбата против организираниот криминал беше една од клучните теми на сесијата.

По воведното обраќање од претседателот на земјата, Александар Вучиќ, пред медиумите се обрати и министерот за внатрешни работи, Александар Вулин.

– Вељко Беливук и неговата банда паднаа. Разбиена е голема криминална група во Србија, истакна Вулин, по што покажа фотографии од монструозните дела на Веља Невоља и неговата група.