Регион 30. јануари 2021. / 15:05

Вучиќ на средба со Макрон во понеделник во Париз

Вучиќ  на средба со Макрон во понеделник во Париз

Српскиот претседател Александар Вучиќ во понеделник заминува за Париз во работна посета на Франција.

Тој ќе се сретне со претседателот на Франција, Емануел Макрон, соопшти кабинетот на Вучиќ.

Макрон ќе подготви и ручек во делот на Вучиќ, пишува во соопштението.

Ќе разговараме на повеќе теми, задоволство ми е што баш во вакви моменти сум баш јас поканет на средба. – рече Вучиќ