Регион 20. февруари 2021. / 10:27

Во Србија утре ќе пристигнат вакцините на „АстраЗенека“

Во Србија утре ќе пристигнат вакцините на „АстраЗенека“

Вакцините на „АстраЗенека“ утре изутрина пристигнуваат во Србија, а на аеродромот ќе ги пречека претседателот Александар Вучиќ, дознава Танјуг.

Вучиќ синоќа изјави дека станува збор за првите 150.000 дози на вакцината на „АстраЗенека“.

Тој за РТЛ истакна дека Србија наскоро ќе биде прва земја во Европа по вакцинација, додека според бројот на ревакцинирани граѓани моментно е веќе прва.