Регион 06. ноември 2020. / 15:50

Во Србија уште 2.282 заразени со корона, 10 лица починаа

Во Србија уште 2.282 заразени со корона, 10 лица починаа

Во последните 24 часа уште 2.282 лица се заразиле со Ковид-19 во Србија, а 10 лица починале како резултат на инфекцијата со овој вирус.

Во текот на вчерашниот ден, во Србија се регистрирани 2.181 новозаразени.

Единаесет граѓани починаа, а на респиратори имало 57 пациенти.