Регион 29. октомври 2020. / 18:00

Во Србија повеќе од 1.000 новозаразени со корона вирус

Во Србија повеќе од 1.000 новозаразени со корона вирус

Во Србија во последните 24 часа се забележани 1.384 нови случаи на заразени со корона вирус, како у шестмина починати пациенти.

Според информациите објавени во последниот извештај на српското министерство за здравство, тестирани се примероци од 9.457 луѓе.

Како што се наведува во извештајот, во моментов во болниците има 44 пациенти на апарати за дишење.

Вкупниот број на смртни случаи од почетокот на епидемијата изнесува 809.