Регион 10. февруари 2019. / 21:30

Во БиХ сериски убиец сее страв

Во БиХ сериски убиец сее страв

Во местото Ушивак кај Хаџиќ, во Босна и Херцеговина, владее страв кај населението поради бегство на сериски убиец, кој наводно синоќа убил полицаец, пренесе „Дневни Аваз“.

Како што се наведува, улиците се празни, а луѓето се заклучени во нивните куќи.

Синоќа недалеку од местото е убиен 48-годишен полицаец, а се претпоставува дека го извршил токму бегалецот. Како што пишуваат босанските медиуми, се работи за поранешен муџахедин, под името Един Гачиќ.