Регион 10. август 2018. / 13:01

Внимавајте: Три лица починаа во Грција од западнонилска треска

Внимавајте: Три лица починаа во Грција од западнонилска треска

Три лица во Грција го загубија животот поради западнонилската треска, соопшти државното Министерство за здравство.

Трите лица се на возраст над 70 години. Министерството соопшти дека 16 други се хоспирализирани, од кои 4 се наоѓаат во животна опасност.

Вирусот коси во регионот.