Регион 04. август 2019. / 12:02

(ВИДЕО) Силно невреме ја зафати Србија, се е бело како да е зима

(ВИДЕО) Силно невреме ја зафати Србија, се е бело како да е зима

еСилно нвреме проследено со град и силен ветер,вчера ја зафати Србија.

Град со големина на орев ја погоди Меленица и создаде неверојатна глетка.

Републичкиот хидрометеоролошки завод издал предупредување за вчера попладнето, вечерта и ноќта кон недела, на интензивни грмежи со обилни врнежи, силен ветер и град.

Предупредувањето било дадено за западна, централна и северна Србија.