Регион 10. јули 2020. / 10:51

(ВИДЕО) Поради пожар евакуирано детско село во Атина

(ВИДЕО) Поради пожар евакуирано детско село во Атина

По препорака од Противпожарната служба на Грција, СОС детското село во Вари, јужното предградие на Атина, утрово e превентивно евакуирано, откако во близина изби голем пожар, објавија грчките медиуми.

Од Противпожарната служба на Грција соопштија дека во гаснењето учествуваат 25 пожарникари со десет возила и еден хеликоптер.