Регион 11. October 2018. / 22:28

(ВИДЕО) Голема тепачка на стадион за време на фудбалскиот натпревар меѓу Црна Гора и Србија

(ВИДЕО) Голема тепачка на стадион за време на фудбалскиот натпревар меѓу Црна Гора и Србија

Пред самиот почеток на натпреварот меѓу фудбалските репрезентации на Црна Гора и Србија во Лига на нации, на трибините дојде до брутална тепачка меѓу навивачите.

Како што јавуваат српските медиуми, инцидентот се случил на јужната трибина, меѓу двете навивачки групи, а по скандирања „Србија, Србија“.