Регион 10. јули 2020. / 22:04

(ВИДЕО) Едно лице повредено при напад со нож на протестите во Белград

(ВИДЕО) Едно лице повредено при напад со нож на протестите во Белград

На протестот пред српскиот Парламент во Белград вечерва се случи инцидент, во кој на едно лице му е нанесена повреда со нож, а потоа се уапсени три лица.

Како што објави порталот Нова.рс, приведените се веднаш префрлени со полициско возило во станица.