Регион 27. декември 2019. / 11:14

Ужасна трагедија во Вршац: Маж ја убил својата сопруга, ја запалил куќата, па се самоубил

Ужасна трагедија во Вршац: Маж ја убил својата сопруга, ја запалил куќата, па се самоубил

Ужасна семејна трагедија се случила во околината на Вршац, Србија кога пожарникарите синоќа одговориле на повик дека гори куќа.

Кога стигнале на местото на настанот, почнале да го гаснат огнот и влегле внатре да проверат дали има луѓе во објектот, пронашле две мртви тела чија смрт, како што пишуваат српските медиуми, не била предизвикана од пожарот.

Според првичните и неофицијални информации, маж ја убил својата сопруга, ја запалил куќата, па се самоубил.

Засега не е сигурно дали станува збор за брачни или вонбрачни партнери.