Регион 05. јануари 2020. / 15:07

Уапсен Малчанскиот бербер по кој српската полиција трагаше 17 дена

Уапсен Малчанскиот бербер по кој српската полиција трагаше 17 дена

Осомничениот за киднапирање на Моника Каримановиќ, Нинослав Јовановиќ фатен е на гробишта во неговото родно село Малча, дознава РТС.

Полицијата со денови трагаше по Нинослав Јовановиќ кој успеа да и избега на полицијата кога е пронајдена Моника Каримановиќ.