Регион 23. март 2020. / 11:37

Србин приведен поради предизвикување паника и закана со корона вирус

Србин приведен поради предизвикување паника и закана со корона вирус

Српската полиција привела 25-годишен маж од Књажевац, откако во една продавница на продавачката и кажал дека доаѓа од Италија и дека ќе ги зарази со корона вирус, соопшти Министерството за внатрешни работи на Србија.

Тој се товари за кривично дело предизвикување паника и нереди.

Судија по претходна постапка му изрекол притвор во траење од 30 дена.