Регион 22. февруари 2021. / 11:53

Србија доби уште 50.000 дози од „Спутник V“

Србија доби уште 50.000 дози од „Спутник V“

Србија попладнево ќе добие нови 46.800 дози од вакцината на Фајзер против Ковид-19, информираше денеска српската премиерка, Ана Брнабиќ.

Со овие дози, Фајзер на Србија досега и испорача два милиони вакцини.

Утринава на аеродромот во Србија пристигнаа 50.000 дози од руската „Спутник V“.