Регион 26. октомври 2020. / 13:22

Словенечкиот министер за внатрешни работи во самоизолација

Словенечкиот министер за внатрешни работи во самоизолација

Словенечкиот министер за внатрешни работи Алеш Хојс е во самоизолација.

Тој се тестираше за коронавирус, изјави денеска владиниот портпарол Јелка Кацин.

Исто така на прес-конференцијата рече дека првиот тест Хојс е негативен, пренесува 24UR.

Хојс требаше да ја објасни новата регулатива за ограничувања на движењето меѓу општините на денешната прес-конференција.