Регион 08. ноември 2019. / 10:10

Седумгодишно момче почина при пад од 12 кат

Седумгодишно момче почина при пад од 12 кат

Седумгодишно момче починало утринава по пад од висока зграда во Ниш, јавува Блиц.

Според првичните информации, детето кое било само дома, паднало од 12-ти кат.

Момчето паднало на автомобил паркиран пред зградата и починало на лице место.

Во тек е полициски увид.